Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FESTIVAL SYMFÓNIA UMENIA OPÄŤ PRINÁŠA VEĽKOLEPÝ PROGRAM: NA SLOVENSKOM PÓDIU PRVÝKRÁT VYSTÚPI AJ SVETOZNÁMY TENOR

Festival Symfónia umenia prináša na naše pódium veľkú hudobnú osobnosť, ktorá vystúpi 1. septembra o 19.00 h v sprievode Slovenskej filharmónie.

Tento rok je pre návštevníkov festivalu v priestoroch Pradiarne 1900 pripravený bohatý program, ktorý vynikne nielen svojou rozmanitosťou, ale aj jedinečnosťou. Hlavným cieľom festivalu Symfónia umenia je ponúknuť dychberúce hudobné predstavenia, ktoré spájajú rôzne žánre a štýly. „Želáme si, aby bol tento festival opäť oslavou umenia a prinášal emócie všetkým, bez rozdielu. Aby vďaka tomuto festivalu čoraz viac ľudí spoznalo tvorbu z veľkých koncertných sál, divadiel a výstavných siení. Podporte ho svojou prítomnosťou, lebo umenie musí zostať nedotknuteľné,“ vyzýva Andrea Kozáková, zakladateľka festivalu Symfónia umenia. 

 

Na festivale Symfónia umenia 2023 zažijete nezabudnuteľné umelecké zážitky a inšpiráciu. Medzi vystupujúcimi sú José Cura, Matt Dusk či Rolando Villazón a Slovenská filharmónia.

 

ROLANDO VILLAZON PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU

 

Svetovo preslávený tenorista Rolando Villazón dorazí na Slovensko prvý raz. Spevák na festivale vystúpi v sprievode Slovenskej filharmónie 1. septembra o 19:00 hod. Rodák z Mexiko City je nositeľom celého radu prestížnych vyznamenaní vrátane titulu Rytier Rádu umenia a literatúry Francúzska, ktoré sa mu stalo druhým domovom. Villazón získal francúzske vyznamenanie Les Victoires de la Musique za „Zahraničný objav roka“. 

V roku 2004 dostal ocenenie Echo Classics Award za svoj prvý sólový album, o rok neskôr cenu Gramophone Classical Music Awards za svoj druhý album. V súčasnosti vystupuje úspešne na všetkých dôležitých operných scénach sveta ako Berlín, Mníchov a Viedeň, v opere La Scala v Miláne, v Metropolitnej opere v New Yorku či na Salzburskom festivale. Ďalej tiež v Londýne, Paríži, Baden-Badene, Lipsku, Ríme a inde. Pravidelne spolupracuje aj s významnými dirigentmi, ako je Daniel Barenboim alebo Yannick Nézet-Séguin.

https://www.youtube.com/watch?v=kY_SxctPMDs

 

JOSÉ CURA ODSPIEVA VÝNIMOČNÝ KONCERT

 

Medzi najvýraznejšie mená festivalu patrí tiež José Cura, ktorý odohrá koncert s názvom Boleros by Manzanero. Slovenské publikum si môže v premiére vychutnať umenie plné vášne a temperamentu, ktoré sú pre latinskoamerické korene príznačné. Po prvý raz vo svojej kariére venuje tento spevák latinskoamerickej hudbe celý koncert. Počas večera odspieva celý koncertný program Boleros. Armando Manzanero zase patrí k najväčším skladateľom Latinskej Ameriky. Za svoje celoživotné dielo získal cenu Grammy. Na koncerte odznejú skladby ako Como yo te ame, Te extrano, No me platiques a ďalšie.

Zdroj: Festival Symfónia umenia
Zdroj: Festival Symfónia umenia

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií