fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsko ohlásilo 12. balík vojenskej pomoci Ukrajine, celkovo už pomohlo takmer miliardou eur

Najnovší balík pomoci už schválil fínsky prezident Sauli Niinistö.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.4.2023 (SITA.sk) – Fínsko ohlásilo už 12. balík vojenskej pomoci Ukrajine. Nový balík má obsahovať vybavenie na výcvik pre 30-tisíc ukrajinských vojakov. Uviedla to v piatok fínska vysielacia spoločnosť Yle, ktorá citovala údaje fínskeho ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajina potrebuje rôzne druhy pomoci. Podieľame sa na výcvikovej misii Európskej únie trénovaním ukrajinských vojakov a nevyhnutnou materiálnou pomocou,” povedal fínsky minister obrany Antti Kaikkonen. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Najnovší balík pomoci, ktorý už schválil fínsky prezident Sauli Niinistö, znamená, že podpora Ukrajiny zo strany Helsínk od februára 2022 dosiahne sumu 990 miliónov eur, uviedla vysielacia spoločnosť Yle. Fínska vláda sa z bezpečnostných dôvodov nevyjadrila o konkrétnom obsahu balíka pomoci ani nezverejnila presný čas jej príchodu na Ukrajinu.

Viac k témam: Fínsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Fínsko ohlásilo 12. balík vojenskej pomoci Ukrajine, celkovo už pomohlo takmer miliardou eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Z Ruska odišlo od začiatku vojny viac ako 20-tisíc Židov, podľa profesorky sú vždy v ohrození
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií