fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fínsko pošle na Ukrajinu prvú dodávku energetických zariadení, firmy vypočuli žiadosť ministra hospodárstva

Na Ukrajinu poputujú transformátory, generátory a ďalšie zariadenia a zásoby potrebné na opravu elektrických sietí.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.11.2022 (Webnoviny.sk) – Fínsko môže na budúci týždeň poslať na Ukrajinu prvú dodávku energetických zariadení. V rozhovore pre fínsku verejnoprávnu rozhlasovú a televíznu spoločnosť Yle to povedal tamojší minister hospodárstva Mika Lintilä.

Po stredajších masových raketových útokoch Ruska na ukrajinskú energetickú infraštruktúru začal Lintilä diskutovať s fínskymi podnikmi v energetickom sektore „s cieľom koordinovať úsilie na pomoc Ukrajincom“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Požiadal som spoločnosti, aby darovali vybavenie, a tie na žiadosť odpovedali kladne,“ vyhlásil Lintilä.

Expert z fínskeho ministerstva vnútra Pekka Tiainen potvrdil, že na Ukrajinu poputujú transformátory, generátory a ďalšie zariadenia a zásoby potrebné na opravu elektrických sietí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko pošle na Ukrajinu prvú dodávku energetických zariadení, firmy vypočuli žiadosť ministra hospodárstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií