fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko

Sulíkovci boli pripravení rokovať, ale doteraz nevedia, kto je skutočným lídrom hnutia OĽaNO.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) tvrdí, že nemá o čom rokovať s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO), keďže novú vládnu väčšinu nie sú ochotní podporiť ani všetci poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina.

Samotná koalícia nie je jednotná

Ako ďalej v tlačovej správe uviedol predseda SaS Richard Sulík, diskusiu o novej väčšine odmietajú a je to jasný postoj poslaneckého klubu strany. „Boli sme pripravení rokovať, avšak doteraz nevieme, kto je skutočným lídrom OĽaNO. Navyše stále hrozí, že Heger odíde z hnutia a nebude mať nielen silu, ale s inou stranou ani legitimitu skladať novú vládu,” tvrdí Sulík.

Predseda SaS zároveň uviedol, že seriózna diskusia nemá zmysel aj preto, že samotná koalícia nie je jednotná. „Je to práve Sme rodina a jej líder Boris Kollár, ktorí odmietajú podporiť novú 76-ku poslancov. V takejto absurdnej situácii sa preto Heger v prvom rade musí obrátiť na Matoviča a vlastných partnerov, ktorí mu podkopávajú nohy,” myslí si Sulík.

Diskusia o predčasných voľbách

Sulíkovci sú toho názoru, že 76-ka poslancov, ktorú by akceptovala i prezidentka Zuzana Čaputová, je chimérou a jej hľadanie je strata času.

Prečítajte si tiež:
Podnikateľ Ilčišin a Husár boli právoplatne odsúdení, neoprávnene konali v mene Transpetrolu a snažili sa okradnúť štát

Preto je podľa SaS namieste začať sa seriózne zaoberať predčasnými voľbami. Podpredseda SaS Branislav Gröhling je presvedčený, že diskusia o predčasných voľbách je v súčasnosti legitímna.

„Karty by mali byť rozdané nanovo a jednotivé strany by mali dostať možnosť opätovne zabojovať o dôveru voličov. Podpora 76-ky s tými istými ľuďmi a Matovičom ako šéfom OĽaNO je len a len podceňovanie schopnosti občanov správne sa rozhodnúť,” myslí si Gröhling.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií