fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger odcestoval so skupinou vedcov na návštevu Izraela, počas ktorej navštívi aj pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem

V pondelok ho čaká stretnutie s izraelským prezidentom Isaacom Herzogom.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.3.2023 (SITA.sk) – Poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) v nedeľu odcestoval na dvojdňovú pracovnú návštevu Izraela. Zobral so sebou aj skupinu vedcov zo slovenských univerzít, ktorí budú od svojich izraelských kolegov získavať skúsenosti, ako využiť výsledky výskumu a preniesť ich do praxe.

Vzájomné vzťahy

Ako Heger ďalej informoval na sociálnej sieti, dnes navštívi predsedu vlády Izraela Benjamina Netanyahu, s ktorým bude hovoriť o vzájomných vzťahoch, možnej ďalšej ekonomickej a obrannej spolupráci a posilnení partnerstva vo vede, výskume a inováciách.

V pondelok ho čaká stretnutie s izraelským prezidentom Isaacom Herzogom. Navštívi tiež Weizmannov vedecký inštitút, ktorý patrí medzi najlepšie vedecké pracoviská na svete a uctí si pamiatku obetí holokaustu.

Pamätník obetiam holokaustu

Premiér v Jeruzaleme navštívi aj pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem založený v roku 1953. Jednou z úloh múzea je oceňovanie ľudí nežidovského pôvodu titulom Spravodliví medzi národmi, ktorí počas holokaustu nasadili svoje životy a zachránili prenasledovaných Židov pred smrťou.

Mená záchrancov sú zvečnené na Čestnej stene v záhrade pamätníka. K 1. januáru 2022 bolo na Čestnej stene vyrytých 638 mien slovenských občanov, čím sa Slovenská republika zaraďuje medzi krajiny s najvyšším počtom držiteľov tohto ocenenia.

Prečítajte si tiež:
Rusi sa pokúsili opäť zasiahnuť Hadí ostrov, ich bomby sa však zrútili do mora

Viac k témam: Izraelský prezident, pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Heger odcestoval so skupinou vedcov na návštevu Izraela, počas ktorej navštívi aj pamätník obetiam holokaustu Jad Vašem © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií