fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hegerova vláda uvoľní zo svojej rezervy štyri milióny eur pre Banskú Štiavnicu

Peniaze sú určené na odstránenie následkov požiaru, ktorý 18. marca poškodil sedem budov, a na rekonštrukciu Szitnyayovského domu, ktorý je vo vlastníctve mesta.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2023 (SITA.sk) – Vláda uvoľní zo svojej rozpočtovej rezervy štyri milióny eur pre Banskú Štiavnicu, schválila to na svojom stredajšom rokovaní. Prostriedky sú určené na odstránenie následkov požiaru, ktorý 18. marca poškodil sedem budov, a na rekonštrukciu Szitnyayovského domu, ktorý je vo vlastníctve mesta.

„Ide o historicky cenný meštiansky dom pochádzajúci zo 16. storočia a zapísaný do zoznamu národných kultúrnych pamiatok,” uvádza sa v materiáli predloženom predsedom vlády povereným riadením Ministerstva financií SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar v centre Banskej Štiavnice (fotografie)

Rekonštrukcia by mala prispieť k obnoveniu historického rázu centra mesta, a taktiež vytvoriť adekvátne priestory pre výučbu žiakov základnej umeleckej školy.  Časový harmonogram realizácie projektu predpokladá, že rekonštrukčné práce by sa mali začať ešte v tomto roku. Ich ukončenie a vrátenie objektu do užívania očakáva v roku 2025.

Viac k témam: Požiar v Banskej Štiavnici
Zdroj: SITA.sk – Hegerova vláda uvoľní zo svojej rezervy štyri milióny eur pre Banskú Štiavnicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií