fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlad, vyhrážky od iných väzňov, ale aj solidarita, akú na slobode nezažil. Boris Becker opísal svoj pobyt za mrežami

Becker za múrmi väznice študoval filozofický smer stoicizmus a doučoval väzňov matematiku a angličtinu, napriek tomu, že je Nemec.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý nemecký tenista Boris Becker uviedol, že si stále živo pamätá na moment, keď sa po prvý raz zatvorili dvere jeho jednolôžkovej cely v notoricky známej britskej väznici Wandsworth.

„Bola to najosamelejšia chvíľa, akú som kedy v živote zažil,“ povedal Becker v rozhovore pre nemeckú televíziu SAT 1, ktorý sa odvysielali v utorok.

Mal sedieť 30 mesiacov

Šesťnásobný grandslamový šampión bol vo väzení od apríla a prepustili ho minulý týždeň. Pôvodne si mal odsedieť 30 mesiacov, pričom mu hrozilo až sedemročné väzenie.

Za mreže sa dostal po tom, ako nepriznal všetok svoj majetok po vyhlásení osobného bankrotu v roku 2017.

V spomenutom rozhovore Becker uviedol, že mu bolo ťažko, keď sa pred nástupom na výkon trestu nemohol rozlúčiť s blízkymi. Po príchode do Wandsworthu sa obával útokov zo strany iných väzňov.

Dodal, že väzenské orgány sa zrejme snažili zaistiť jeho bezpečnosť, pridelili mu jednolôžkovú celu a troch „ostrieľaných“ väzňov, ktorí mu taktiež mali pomôcť zvyknúť si na nový život.

Narodeninové torty

„Prvýkrát v živote som pocítil hlad,“ povedal Becker, ktorý dodal, že väzenská strava bola do značnej miery obmedzená na ryžu, zemiaky a omáčky. Priznal, že sa mu iní väzni často vyhrážali, že mu ublížia.

Prečítajte si tiež:
Slovenský tenista Martin mal pozitívny test na doping, v tele mu našli zakázanú látku SARM 22

Zažil však aj „opačnú stranu mince“, a to vtedy, keď mu iní väzni, s ktorými sa skamarátil, pripravili narodeninové prekvapenie s tromi tortami. Zdôraznil, že s nimi plánuje zostať v kontakte.

„V slobodnom svete som nikdy nezažil takú solidaritu,“ povedal Becker, ktorý za múrmi väznice študoval filozofický smer stoicizmus a doučoval väzňov matematiku a angličtinu, napriek tomu, že je Nemec.

Osobný bankrot

Aktuálne 55-ročný Becker, ktorý ukončil hráčsku kariéru v roku 1999, žil vo Veľkej Británii od roku 2012.

V júni 2017 vyhlásil osobný bankrot, keďže nedokázal splácať hypotéku za nehnuteľnosť na španielskom ostrove Mallorca v hodnote viac ako 3,5 milióna eur.

Súd ho však uznal za vinného z toho, že rôznymi spôsobmi skrýval milióny eur, aby sa vyhol splácaniu dlhov. Becker čelil obvineniam z viac ako dvadsiatky porušení zákona v tomto smere, napokon ho odsúdili za štyri z nich.

Verejné poníženie malo stačiť

Beckerov právny zástupca Jonathan Laidlaw obhajoval svojho klienta tým, že za nepriznané peniaze si neužíval luxusný život a použil ich na svoje deti, nájom a iné legálne výdavky a neplánoval ich nijako zhodnocovať.

Prečítajte si tiež:
Djokovič sa vyjadril k stopke pre Rusov a Bielorusov na Wimbledone

Obhajca pred súdom povedal, že verejné poníženie je pre niekdajšieho tenistu dostatočným trestom. Žalobkyňa však trvala na tom, že Beckerovo protiprávne konanie bolo úmyselné, nečestné a že sa len snažil hodiť vinu na niekoho iného.

Becker sa pred súdom sťažoval na to, že rozvod s bývalou manželkou Barbarou Feltusovou v roku 2001 zahŕňal vysoké výživné na ich dvoch synov.

Trofeje a majetok vydražil

Obvinený bol z toho, že previedol peniaze na svoje niekdajšie manželky, okrem spomenutej Barbary aj na Sharlely “Lilly” Kerssenbergovú.

Niekdajší výborný tenista podľa súdu nepriznal vlastníctvo nehnuteľností a tiež neodovzdal víťazné trofeje. Veľkej časti z uvedeného sa rodák z Leimenu zbavil v dražbách.

Viac k témam: Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlad, vyhrážky od iných väzňov, ale aj solidarita, akú na slobode nezažil. Boris Becker opísal svoj pobyt za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií