fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlas-SD má 13,9 percenta, SaS a OĽaNO sú tesne pri sebe a Demokrati mimo parlamentu

Voľby by vyhral Smer-SD, hnutie Sme rodina má 9,2 percenta.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Keby sa parlamentné voľby konali v priebehu apríla alebo na začiatku mája, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 16,2 percenta hlasov.

V prvej trojke aj Progresívne Slovensko

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý robila v období od 1. apríla do 6. mája na reprezentatívnej vzorke 1 943 respondentov osobnou, online ako aj telefonickou formou.

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu umiestnila strana Hlas-SD, ktorú by volilo 13,9 percenta opýtaných.

Nasledujú Progresívne Slovensko (11,6), Sme rodina (9,2), SaS (SASKA, 8,2), OĽaNO (7,9) a Republika (7,0). Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 6,8 percenta hlasov.

Demokrati majú štyri percentá

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali Demokrati, ktorých by podporili štyri percentá respondentov a tiež SNS (3,5), Kotlebovci_ĽS NS, Aliancia–Szövetség (rovnako po 2,5) a Za ľudí (1,8). Inú stranu by podporilo spolu 4,9 percenta opýtaných.

Na základe výsledkov volieb by Smer získal v parlamente 30 kresiel, Hlas 26, Progresívne Slovensko 21, Sme rodina 17, SaS a OĽaNO po 15 a Republika a KDH po 13 kresiel. Na voľbách by sa podľa prieskumu určite zúčastnilo 47 percent respondentov a skôr zúčastnilo ďalších 16 percent.

Prečítajte si tiež:
Slovenská pošta zvyšuje dezinfekciu priestorov, obáva sa šírenia žltačky typu A a zamestnancom ponúka bezplatné očkovanie

Skôr by sa na voľbách nezúčastnilo sedem percent opýtaných a určite nie 30 percent.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD má 13,9 percenta, SaS a OĽaNO sú tesne pri sebe a Demokrati mimo parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií