fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hlasovanie poslancov nedáva Hegerovi absolútne žiadny zmysel, ohrozili 920 miliónov eur

Poslanci svojím hlasovaním podľa Eduarda Hegera sabotovali Plán obnovy.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.3.2023 (SITA.sk) – Dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (Demokrati) sklamalo štvrtkové hlasovanie poslancov Národnej rady SR, ktorým podľa neho sabotovali Plán obnovy a odolnosti SR.

Ohrozili štvrtú žiadosť o platbu

Ako uviedol v tlačovej správe, poslanci neschválili digitalizáciu insolvenčného systému, čo by prinieslo transparentnosť do priebehu konkurzov, reštrukturalizácií a likvidácií firiem nariadených súdom.

Ohrozili sme tým štvrtú žiadosť o platbu v hodnote 920 miliónov eur. Zároveň sme ohrozili aj žiadosť o šiestu platbu, v ktorej musíme naplniť míľnik zaviesť informačný systém na insolvenčné konania,“ poukázal premiér.

Cesta za lepším Slovenskom

Sklamalo ho tiež hlasovanie o reforme krajinného plánovania, ktorá bola schválená vládou a koaličnými partnermi. Podľa Hegera tým Slovensko zásadne ohrozilo tretiu žiadosť o platbu v sume 815 miliónov eur. Ak sa reforma neschváli do konca roka, tak o tieto financie príde štát definitívne.

Posledné hlasovania poslancov vrátane koaličných mi nedávajú absolútne žiaden zmysel. Plán obnovy je naša cesta za lepším Slovenskom, funguje na férovom mechanizme. Za reformy a systémové zmeny, ktoré potrebujeme spraviť aj bez ohľadu na plán obnovy, získame navyše európske finančné zdroje,“ zdôraznil Heger.

Prečítajte si tiež:
Heger verí, že dokáže získať podporovateľov Hlasu-SD. Demokrati o spolupráci rokujú s Remišovou, Aliancou aj KDH

Zároveň dodal, že Plán obnovy a odolnosti SR je spoločný projekt a rovnakú mieru zodpovednosti zaň nesú aj poslanci. Preto ich žiada, aby dali politiku bokom a robili správne rozhodnutia pre krajinu.

Viac k témam: Digitalizácia, Plán obnovy a odolnosti, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Hlasovanie poslancov nedáva Hegerovi absolútne žiadny zmysel, ohrozili 920 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií