fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holanďan odsúdený na 22 rokov za vraždu sa má v marci opäť postaviť pred prvostupňový súd

Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.2.2023 (SITA.sk) – Okresný súd Bratislava I vytýčil na 15. marca hlavné pojednávanie v kauze holandského lodného kapitána Gerrita Jana K. obžalovaného z vraždy priateľky Simony.

Prípad znovu otvorený

Súd sa pritom prípadom bude zoberať už po druhý raz. Krajský súd v Bratislave totiž ešte v januári 2020 zrušil verdikt z roku 2016, ktorým prvostupňový súd odsúdil obžalovaného na 22 rokov väzenia. Dôvodom bol podľa odvolacieho súdu nedostatočne zistený skutkový stav veci.
Prípad lodného kapitána sa vracia na súd, Holanďan mal priateľku biť do hlavy a neskôr podpáliť
Bratislavská polícia zároveň ešte v utorok 21. februára informovala, že obžalovaného zadržali v Holandsku. „Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave disponujú informáciou o zadržaní osoby G. J. K., ku ktorému došlo na území Holandska,” uviedla polícia. Doplnila, že v súčasnosti prebieha v tejto veci extradičné konanie ako aj intenzívna komunikácia so zahraničnými policajnými zložkami.

Deväť rokov bez trestu

Incident sa odohral v roku 2014 v byte na Obchodnej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby Gerrit Jan K. 25-ročnú Simonu najskôr udieral do hlavy a neskôr aj podpálil.
Sudca prepustil obžalovaného z vraždy, príde o funkciu?
Prvostupňový súd okrem trestu odňatia slobody uložil v roku 2016 obžalovanému aj povinnosť zaplatiť pozostalým odškodné 100-tisíc eur. Obžalovaný bol pôvodne stíhaný väzobne, neskôr sa pre procesnú chybu dostal na slobodu. Na vyhlásení rozsudku nebol prítomný.

Prečítajte si tiež:
Proces s bývalou bratislavskou krajskou prokurátorkou odročili na neurčito

Viac k témam: Úkladná vražda
Zdroj: SITA.sk – Holanďan odsúdený na 22 rokov za vraždu sa má v marci opäť postaviť pred prvostupňový súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií