fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izolovanie Rusov od vojny na Ukrajine je pre Putina čoraz náročnejšie

Sociálna podpora sa pravdepodobne stane dôležitejšou otázkou, ak nastane ďalšia mobilizácia.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.2.2023 (SITA.sk) – Izolovanie ruského obyvateľstva od vojny na Ukrajine začína byť pre Kremeľ čoraz náročnejšie. Vo svojej sobotňajšej správe o vojne to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poukázalo na decembrový prieskum, podľa ktorého malo 52 percent Rusov priateľa alebo príbuzného bojujúceho vo vojne. Informuje o tom spravodajský portál Sky News, ktorý pripomína, že ruská armáda podľa niektorých ruských médií povzbudzuje študentov, aby robili skúšky skôr, aby ich mohli do apríla prijať.

Britský rezort obrany uviedol, že ruský vodca Vladimir Putin dostal od šéfa parlamentnej skupiny zameranej na takzvanú „špeciálnu vojenskú operáciu“ Andreja Turčaka správu, ktorá sa pravdepodobne týka sociálnej podpory spojenej s vojnou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Putin sa možno o sociálnej podpore pre vojakov a ich rodiny vyjadrí v nadchádzajúcom prejave v utorok. Sociálna podpora sa pravdepodobne stane dôležitejšou otázkou, ak nastane ďalšia mobilizácia, konštatuje ministerstvo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Izolovanie Rusov od vojny na Ukrajine je pre Putina čoraz náročnejšie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinské nebo naďalej kontroluje Kyjev, Rusi frustrovaní z neúspechu špeciálnej operácie používajú neriadené strely
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií