fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Japonsko uvalilo ďalšie sankcie proti Rusku, týkajú sa organizácií ako aj vysokopostavených predstaviteľov

Japonské sankcie sa tiež dotýkajú napríklad Wagnerovej skupiny či ústavov Ruskej akadémie vied.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Japonská vláda uvalila sankcie na 48 jednotlivcov, 73 organizácií a jednu ruskú banku v súvislosti s ruskou vojnou na Ukrajine. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie japonského ministerstva zahraničia.

Opatrenia týkajúce sa zmrazenia majetku sa týkajú 39 osôb, 73 organizácií a banky Rosbank v Ruskej federácii a deviatich ľudí z východných a južných oblastí na Ukrajine zapojených do nelegálnej anexie území.

Medzi sankcionovanými osobami je napríklad námestník ministra obrany Viktor Goremykin, šéf koncernu Kalašnikov Alan Lušnikov či zamestnanci generálneho štábu ruských ozbrojených síl a úradu ruského prezidenta. Japonské sankcie sa tiež dotýkajú napríklad Wagnerovej skupiny či ústavov Ruskej akadémie vied.

V rámci reštriktívnych opatrení tiež Tokio zaviedlo obmedzenia na export pre 21 ruských spoločností.

Viac k témam: Anexia, Sankcie proti Rusku, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Japonsko uvalilo ďalšie sankcie proti Rusku, týkajú sa organizácií ako aj vysokopostavených predstaviteľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií