fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

Šéfovia brigády uviedli, že prielom dosiahli v oblasti širokej asi 2000 metrov a hlbokej zhruba 700 metrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.5.2023 (SITA.sk) – Jedna z ukrajinských jednotiek tvrdí, že dosiahla väčší prielom na západnom okraji mesta Bachmut. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Tretia samostatná útočná brigáda uviedla, že nedávne „útočné akcie“ jej pomohli vybojovať si silnú pozíciu pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéfovia brigády uviedli, že prielom dosiahli v oblasti širokej asi 2000 metrov a hlbokej zhruba 700 metrov.

Výrazný zásah do ruských záloh

Ukrajinskí bojovníci tvrdia, že zabili najmenej 50 ruských vojakov a ďalších 100 zranili, pričom ďalších štyroch Rusov zajali. Brigáda uviedla, že to výrazne zasiahlo nepriateľské zálohy v oblasti. CNN nemôže nezávisle overiť tvrdenia brigády.

Ukrajinské sily v posledných dňoch viackrát tvrdili, že zaznamenali postup v niekoľkých oblastiach v okolí Bachmutu a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

Vagnerovci sú naďalej v meste

Veliteľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vo štvrtok tvrdil, že jednotky ruskej armády sa stiahli v oblasti severne od Bachmutu a nechali odkryté pozície jeho vlastných bojovníkov.

Prečítajte si tiež:
Extrémistická skupina aš-Šabáb útočila v Somálsku, samovražedný atentátnik zabil najmenej 20 ľudí

Prigožin však taktiež uviedol, že jeho bojovníci v samotnom meste naďalej sú v uliciach a budovách pozdĺž západného okraja Bachmutu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií