fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kauza Súmrak sa podľa Kolíkovej mala dostať pred súd, Remišová volá po disciplinárke na Žilinku

Podľa šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej je najvyšší čas, aby prezidentka podala na generálneho prokurátora Maroša Žilinku disciplinárny návrh.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.11.2022 (Webnoviny.sk) – Kauza Súmrak, v rámci ktorej bol stíhaný bývalý predseda vlády Robert Fico a exminister vnútra Robert Kaliňák (obaja Smer-SD), sa mala dostať pred súd. V stanovisku to skonštatovala opozičná poslankyňa a bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS). Podľa nej v čase, keď sa malo ukončiť vyšetrovanie, rušiť obvinenie nie je na mieste.

Nezávislý súd

Tu už mal zasiahnuť nezávislý a nestranný súd a buď sa mali oslobodiť spod viny alebo mal mať možnosť súd rozhodnúť, že došlo k spáchaniu viny,” uviedla Kolíková.

Zároveň povedala, že dosiahnuť efektívnosť vyšetrovaní, ktoré majú pomôcť Slovensku očistiť sa z korupcie, je ešte dlhá cesta.

A to, ako sa v tom zmieta osobitne generálny prokurátor pri využívaní ustanovenia paragrafu 363, je smutný príbeh. Paragraf 363 treba zúžiť a treba dať priestor tomu, aby sa korupčné trestné činy dostali čo najskôr na súd,” dodala Kolíková s tým, že súdy majú povedať, či došlo alebo nedošlo k spáchaniu trestných činov.

Pomohol nominantom

Podľa vicepremiérky a šéfky strany Za ľudí Veroniky Remišovej nie je toto prvýkrát, čo generálny prokurátor pomocou paragrafu 363 pomohol nominantom, či priamo politikom strán Smer-SD a Hlas-SD.

Prečítajte si tiež:
Túru vo Vysokých Tatrách neprežil 36-ročný muž, pri výstupe v oblasti Vyšného Wahlenbergovho plesa skolaboval

Súčasný stav je zodpovednosťou všetkých, ktorí za zvolenie Maroša Žilinku v parlamente hlasovali. Po kauzách ako únos Vietnamca, zneužívaní paragrafu 363 a nadbiehaní ruskej propagande je najvyšší čas, aby pani prezidentka podala na Maroša Žilinku disciplinárny návrh, keďže pri súčasnom zložení parlamentu sa 90 zásadových a statočných poslancov potrebných na tento úkon nenájde,” doplnila Remišová.

Viac k témam: kauza Súmrak, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza Súmrak sa podľa Kolíkovej mala dostať pred súd, Remišová volá po disciplinárke na Žilinku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií