fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kollár hľadá 90 poslancov, ktorí zahlasujú za predčasné voľby, rokuje najprv s Pellegrinim a Ficom

Boris Kollár je s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom v kontakte na dennej báze.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) by mal v nedeľu a v najbližších dňoch rokovať s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranou Sloboda a Solidarita (SaS) o nasledujúcom scenári po vyslovení nedôvery vláde.

S dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom je v kontakte na dennej báze. Do úvahy bude brať aj stanovisko predsedu klubu OĽaNO Michala Šipoša. Predseda NR SR to v nedeľu uviedol v relácii RTVS O 5 minút 12.

S Pellegrinim sa už stretol

Povedal, že už rokoval s predsedom s predsedom Hlasu-SD Petrom Pellegrinim a v nedeľu bude aj s lídrom Smeru-SD Robertom Ficom. Najskôr musí rokovať s opozíciou, aby našiel 90 poslancov, ktorí zahlasujú za skrátenie volebného obdobia.

Róbert Fico (Smer-SD) sa vyjadril, že situácia na Slovensku je veľmi komplikovaná a panuje tu chaos a rozvrat.

Smer je stále opozíciou

„Privítal by som čo najrýchlejšiu dohodu, pričom za východiskové riešenia považujem skoré demokratické predčasné parlamentné voľby,” povedal Fico s tým, že rovnako dôležité je riešiť ústavnú zmenu, ktorá by takýmto voľbám predchádzala a je potrebné čo najskôr schváliť rozpočet.

Prečítajte si tiež:
Niektorí politici sa podľa Čaputovej tvária, že sú jedinými nositeľmi odkazu SNP a podávajú si pritom ruku s fašistami

Fico upozornil na to, že sú stále opozíciou a z takejto pozície sa budú k týmto problémom stavať.

Správu budeme aktualizovať.

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár hľadá 90 poslancov, ktorí zahlasujú za predčasné voľby, rokuje najprv s Pellegrinim a Ficom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií