fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Košický magistrát zjednodušil obyvateľom úradné „vybavovačky“, namiesto čakania sa môžu objednať vopred cez internet

Cieľom objednávkového systému je zvýšenie komfortu a skrátenie čakania pri návšteve magistrátu.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.2.2023 (SITA.sk) – Vybavovanie parkovacích kariet a agendy týkajúcej sa daní či komunálneho odpadu na košickom magistráte na Triede SNP 48 bude pre obyvateľov o niečo pohodlnejšie a rýchlejšie.

Vďaka systému online objednávania na pracoviská kancelárie prvého kontaktu, ktorý bol v týchto dňoch spustený do ostrej prevádzky, sa občania môžu objednať na konkrétny deň a čas a vyhnúť sa tak čakaniu. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Po objednaní dostanú PIN kód

Cieľom objednávkového systému je zvýšenie komfortu a skrátenie čakania pri návšteve magistrátu. Objednávanie je k dispozícii na webovej stránke mesta cez online formulár. Na výber je päť služieb – osvedčovanie, miestne dane, komunálny odpad, parkovanie a pokladňa.

Časy, ktoré si môžu ľudia vybrať, sú v polhodinovom intervale. Po objednaní dostanú potvrdzujúci e-mail s PIN kódom a informáciou, aby sa dostavili na magistrát 15 minút pred časom, na ktorý sa objednali.

Po príchode na magistrát občan musí svoj PIN kód z e-mailu zadať cez samoobslužný kiosk v sekcii objednaný klient. Následne dostane lístok s poradovým číslom a systém ho zaradí hneď za klienta, ktorý je práve pri okienku.

Prečítajte si tiež:
Treba sa zamerať na to, akým národom chceme byť o 30 či 50 rokov, myslí si Heger (foto)

Služby magistrátu je aj naďalej možné využívať aj osobne. Všetci tí, ktorí sa vopred neobjednali na konkrétny čas, budú vybavení v polhodinovom intervale medzi objednanými občanmi.

Vybavia sto až dvesto ľudí denne

Magistrát navštívi zhruba 100 do 200 ľudí denne. Uplynulý mesiac, keď sa podávali priznania k miestnym daniam, prevýšil počas niektorých dní ich počet 400 osôb.

Zefektívnenie a skrátenie vybavovania úradných záležitostí na magistráte priniesol už samotný elektronický vyvolávací systém, ktorý funguje od júla 2021.

Po príchode na magistrát si v samoobslužnom kiosku každý zvolí službu, ktorú chce využiť. Dostane lístok s poradovým číslom a počká si, kým sa jeho číslo zobrazí na monitore.

Viac k témam: Magistrát mesta Košice, objednávkový systém
Zdroj: SITA.sk – Košický magistrát zjednodušil obyvateľom úradné „vybavovačky“, namiesto čakania sa môžu objednať vopred cez internet © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií