fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajniak chce zvýšiť dotáciu štátu na obedy pre deti v materských a základných školách

Rezort podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka pri výške štátnej dotácie na obedy zohľadní vysokú mieru inflácie na Slovensku.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.1.2023 (Webnoviny.sk) – Parlament by mal ešte tento mesiac rokovať o pozmeňujúcom návrhu, ktorým sa má zvýšiť dotácia štátu na obedy pre deti v materských a základných školách. Na brífingu po rokovaní vlády to uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Máme pripravený pozmeňujúci návrh a na najbližšie rokovanie parlamentu ho predložíme,” povedal. Rezort podľa neho pri výške štátnej dotácie na obedy zohľadní vysokú mieru inflácie na Slovensku. Podľa Krajniaka sa upraví suma, o ktorú budú môcť mestá a obce žiadať ako o príspevok na obedy. „Chceme pomôcť aj školským jedálňam,” povedal.

Viac k témam: Inflácia, Obedy pre školákov, Štátna dotácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniak chce zvýšiť dotáciu štátu na obedy pre deti v materských a základných školách © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií