fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme

Minister spravodlivosti na základe dnešného stretnutia s predsedami súdov zhodnotil, že sú na správnej ceste a mali by sa tak vyhnúť justičnej kríze.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Krajské správne súdy budú personálne zabezpečené, čo je dobrá správa pre spustenie súdnej mapy. Uviedlo to Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR na svojej sociálnej sieti. Šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas mal v pondelok stretnutie s predsedami krajských súdov a riešili otázky týkajúce sa pripravenosti súdnej mapy z personálneho aj technického hľadiska.

Témou boli aj investície do budov

Ako uviedlo MS SR, témou stretnutia boli aj investície do budov, suma presiahne 180 miliónov eur.

Budovy a technické zázemie sú dôležité, no najpodstatnejšie je, aby boli súdy pripravené hlavne po personálnej stránke. Z pondelkového stretnutia s predsedami súdov je zrejmé, že aj v tejto otázke sme už na správnej ceste, a teda justičnej kríze by sme sa mali vyhnúť. Záujem o prácu na nových súdoch sa oživil,” uviedol Karas a dodal, že pre fungovanie budúcich súdov je podstatné, aby sa stihol celý proces aj na úrovni Súdnej rady SR, ktorá rozhoduje o preložení sudcov.

Ochrana práv

Verím, že tieto procesy budú dobre napredovať a od 1. júna budú aj nové súdy riadne plniť svoje úlohy v oblasti ochrany práv,” uzavrel Karas.

Prečítajte si tiež:
Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Personál, Súdna mapa, Technické smery
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií