fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi

Sergej Lavrov tiež obvinil obvinil USA, že si podrobili Európu, aby mohli viesť vojnu proti Rusku.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov prirovnal nedávne kroky Spojených štátov v súvislosti s vojnou na Ukrajine k činom Adolfa Hitlera a Napoleona Bonaparteho. Informuje o tom portál Sky News.

USA si podrobili Európu

Lavrov tiež v stredu počas výročnej tlačovej konferencie v Moskve obvinil Washington, že si podrobil Európu, aby mohol viesť vojnu proti Rusku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podobnú taktiku pritom podľa neho už v minulosti skúsili nacistický líder i francúzsky cisár.

„Spojené štáty, cez Ukrajinu ako zástupcu, vedú vojnu proti našej krajine s rovnakou úlohou – konečným riešením ruskej otázky,” povedal Lavrov novinárom.

Žiadne seriózne návrhy na mier

Počas tlačovej konferencie tiež skonštatoval, že Moskva ešte nedostala žiadne seriózne návrhy na mier na Ukrajine a nápady prezidenta Volodymyra Zelenského v súvislosti s touto témou sú podľa neho neprijateľné.

Moskva je podľa Lavrova pripravená diskutovať o konflikte so západnými krajinami a reagovať na seriózne návrhy, ale akékoľvek rokovania sa musia venovať širším bezpečnostným obavám Ruska.

Opäť tiež vyzval Organizáciu Severoatlantickej zmluvy (NATO), aby odstránila svoju „vojenskú infraštruktúru“ z Ukrajiny a ďalších krajín v blízkosti ruských hraníc.

Prečítajte si tiež:
Šojgu potvrdil kontrolu nad poslednou baštou ukrajinského odporu v Luhansku, podľa Kyjeva armáda naďalej bojuje

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Lavrov prirovnal nedávne kroky USA v súvislosti s vojnou na Ukrajine k Hitlerovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií