fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Linhart chce nahradiť Vlčana na poste ministra pôdohospodárstva, je vraj tým správnym kandidátom

Pozícia ministra pôdohospodárstva je podľa Patricka Linharta v aktuálnej situácii „pozíciou za trest”, ktorú nikto nechce a nie je ochotný sa jej za súčasného politického stavu ujať.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Poslanec parlamentu Patrick Linhart je pripravený vzdať sa mandátu v Národnej rade SR a nastúpiť na pozíciu ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

O prijatie požiadal dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera a prezidentku Zuzanu Čaputovú. Poslanec o tom informoval v tlačovej správe.

Ako Linhart dodal, pozícia ministra pôdohospodárstva je v aktuálnej situácii „pozíciou za trest”, ktorú nikto nechce a nie je ochotný sa jej za súčasného politického stavu ujať.

25-ročné skúsenosti

Poslanec je presvedčený, že je tým správnym kandidátom na túto pozíciu. V pláne má dotiahnuť Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR do volieb, pričom po voľbách sa pozície vzdá v prospech ďalšieho nástupcu a bude žiadať o pozíciu poradcu ministra.

„Ja mám iný pohľad na vec a 25-ročné skúsenosti s krízovým manažmentom v potravinárskom priemysle. Mám vyštudovanú vysokú školu riadenia prevádzok, ktorú som absolvoval v Írsku. Som bývalý profesionálny vojak NATO a absolvent vojenskej školy v Žiline, a preto som proatlanticky orientovaný človek,” vymenoval Linhart.

Široká podpora zákonov

Dodal, že je proslovensky a proeurópsky orientovaný politik, pretože polovicu svojho života prežil za hranicami Slovenska v EÚ.

Prečítajte si tiež:
Progresívne Slovensko podalo návrh na sprísnenie používania pyrotechniky, mal by znížiť dopady na stres a zranenia zvierat

„Nikdy som nebol v žiadnej strane, som nezávislý, nezaradený poslanec bez politickej príslušnosti. Moje návrhy zákonov majú širokú podporu ako v koalícii, tak aj v opozícii,” doplnil poslanec, ktorý je súčasne členom Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

„Založil som organizáciu na testovanie potravín a potravinám, ako aj poľnohospodárstvu sa venujem celý svoj život. Založil som úspešné podnikanie v oblasti potravín, ktoré som pre mandát a pre potravinový semafor buď úplne, alebo celkom opustil. Dokázal som, že sa to dá a na Slovensku som dosiahol revolúciu v potravinárstve,” uzavrel Linhart.

Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Politická kríza, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Linhart chce nahradiť Vlčana na poste ministra pôdohospodárstva, je vraj tým správnym kandidátom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií