fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Linku „Chcem žiť“ využilo takmer desaťtisíc ruských vojakov, tvrdia Ukrajinci. Webstránka má milióny návštev

Väčšinou webstránku navštevujú rodiny ruských vojakov napriek tomu, že ruská vláda túto webovú stránku od polovice októbra blokuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.3.2023 (SITA.sk) – Takmer 10-tisíc ruských vojakov sa dobrovoľne vzdalo ukrajinskej armáde prostredníctvom horúcej telefónnej linky „Chcem žiť“. Uviedlo to ukrajinské Koordinačné sídlo pre zaobchádzanie s vojnovými zajatcami.

Linku odštartovalo v septembri 2022 ukrajinské Hlavné riaditeľstvo spravodajskej služby a 24 hodín denne je k dispozícii Rusom, ktorí sa chcú dobrovoľne vzdať ukrajinskej armáde. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Okrem horúcej telefónnej linky ukrajinské ministerstvo obrany prevádzkuje v ruskom jazyku internetovú stránku s informáciami o programe „Chcem žiť“. Stránku od jej vzniku navštívilo 14 miliónov ľudí.

Väčšinou ide o rodiny ruských vojakov napriek tomu, že ruská vláda túto webovú stránku od polovice októbra blokuje.

V decembri predstaviteľ riaditeľstva spravodajskej služby ukrajinského ministerstva obrany Andrij Jusov povedal, že horúca telefónna linka už prijala celkovo 1,7 milióna hovorov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Linku „Chcem žiť“ využilo takmer desaťtisíc ruských vojakov, tvrdia Ukrajinci. Webstránka má milióny návštev © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na východ Číny mieri tajfún Hinnamor, ktorý zasiahne aj Japonsko, vietor má dosiahnuť 175 kilometrov za hodinu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií