fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lukašenko by na území Bieloruska privítal okrem taktických aj strategické jadrové zbrane Ruska

Rovnako ako Putin, aj Lukašenko tvrdí, že západné mocnosti chcú zničiť Rusko a Bielorusko.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.3.2023 (SITA.sk) – Ruské strategické jadrové zbrane môžu byť rozmiestnené v Bielorusku spolu s časťou ruského taktického jadrového arzenálu. V piatok to povedal samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

Ruský vodca Vladimir Putin minulý týždeň oznámil, že jeho krajina má v úmysle rozmiestniť v Bielorusku taktické jadrové zbrane relatívne krátkeho doletu a malého výkonu.

Ešte väčšia hrozba

Strategické jadrové zbrane, ako sú hlavice s raketami, ktoré Lukašenko spomenul vo svojom prejave o stave krajiny, by však predstavovali ešte väčšiu hrozbu, ak by ich Moskva presunula na územie svojho suseda a spojenca.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rovnako ako Putin, aj Lukašenko tvrdí, že západné mocnosti chcú zničiť Rusko a Bielorusko.

“Putin a ja sa rozhodneme a v prípade potreby sem zavedieme strategické zbrane a oni to musia pochopiť, tí darebáci v zahraničí, ktorí sa nás dnes snažia vyhodiť do vzduchu zvnútra aj zvonka,” povedal Lukašenko.

Prímerie mu zamietli

“Pre ochranu našich krajín, nášho štátu a ich národov sa nezastavíme pred ničím. Budeme chrániť našu suverenitu a nezávislosť všetkými potrebnými prostriedkami, vrátane jadrového arzenálu. Nehovorte, že sa o nich budeme len starať a toto nie sú naše zbrane. Sú to naše zbrane a prispejú k zabezpečeniu suverenity a nezávislosti,” dodal.

Prečítajte si tiež:
V prezidentských voľbách v Turecku vedie Erdoğan

Lukašenko predtým v prejave vyzval na prímerie na Ukrajine. Moskva však už medzičasom jeho návrh na prímerie odmietla.

Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Lukašenko by na území Bieloruska privítal okrem taktických aj strategické jadrové zbrane Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií