fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lukašenko po stretnutí s Putinom vyjadril nádej, že Západ bude počúvať hlas rozumu

Vladimir Putin v krátkych poznámkach uviedol, že Bielorusko je najbližším spojencom Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidenti Ruska a Bieloruska Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa vo svojich verejných vyhláseniach po pondelňajšej schôdzke v Minsku vyhýbali zmienke o Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin v krátkych poznámkach uviedol, že Bielorusko je najbližším spojencom Ruska. Očakáva, že hodnota obchodu medzi oboma krajinami dosiahne tento rok rekordných 40 miliárd dolárov.

Lukašenko povedal, že napriek „niektorým drsným hrám” Bielorusko a Rusko nájdu odpovede na všetky hrozby. Vyjadril nádej, že Západ bude „počúvať hlas rozumu”, aby mohol byť obnovený dialóg o bezpečnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Lukašenko spomenul aj ekonomické vzťahy a povedal, že „vďaka spolupráci sa Rusku a Bielorusku podarilo prekonať možné negatívne dôsledky tlaku sankcií”.

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukašenko po stretnutí s Putinom vyjadril nádej, že Západ bude počúvať hlas rozumu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií