fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lukašenko podpísal zákony pripomínajúce ruské, jedným umožnil popravy verejných činiteľov

Bielorusko je jediná európska krajina, ktorá nezakázala trest smrti.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.3.2023 (SITA.sk) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko vo štvrtok podpísal zákon, ktorý zavádza trest smrti pre verejných činiteľov a príslušníkov ozbrojených síl odsúdených za velezradu. Zmeny v trestnom zákonníku počítajú s trestom smrti pre úradníkov a vojakov, ktorí zradou spôsobili „nenapraviteľné škody“ národnej bezpečnosti Bieloruska.

Zákon, ktorý podpísal bieloruský autoritársky prezident, tiež zavádza trest za „propagáciu terorizmu, diskreditáciu ozbrojených síl a polovojenských jednotiek a porušenie pravidiel na ochranu štátnych tajomstiev“. Napodobňuje tým represívnu legislatívu hlavného spojenca Bieloruska, Ruska.

Bielorusko je jediná európska krajina, ktorá nezakázala trest smrti. Ten dostávajú osoby odsúdené za vraždu alebo terorizmus. Popravy sa v Bielorusku vykonávajú výstrelom do zátylku.

Viac k témam: Bieloruská opozícia, Bieloruský prezident, Trest smrti, Velezrada
Zdroj: SITA.sk – Lukašenko podpísal zákony pripomínajúce ruské, jedným umožnil popravy verejných činiteľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií