Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Macron pricestuje na Slovensko, prezidentka Čaputová ho pozvala na oficiálnu návštevu

Na oficiálnej návšteve Slovenska bol už v októbri 2018, stretol sa vtedy s prezidentom Andrejom Kiskom a premiérom Petrom Pellegrinim.

10.5.2023 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestuje 31. mája na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej na oficiálnu návštevu Slovenska. Informovala o tom v stredu prezidentská kancelária s tým, že program francúzskeho prezidenta zverejní už čoskoro.

Emmanuel Macron bol opätovne zvolený za prezidenta Francúzska v máji 2022. Prvýkrát sa stal hlavou štátu v roku 2017, keď vo funkcii nahradil Françoisa Hollanda. Na oficiálnej návšteve Slovenska bol už v októbri 2018, stretol sa vtedy s prezidentom Andrejom Kiskom a premiérom Petrom Pellegrinim.

Viac k témam: Francúzsky prezident, oficiálna návšteva
Zdroj: SITA.sk – Macron pricestuje na Slovensko, prezidentka Čaputová ho pozvala na oficiálnu návštevu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií