fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarsko prepustilo odsúdených cudzineckých prevádzačov, Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž hranice

Väzni musia podľa vládneho nariadenia opustiť Maďarsko do 72 hodín od prepustenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.5.2023 (SITA.sk) – Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž spoločnej hranice s Maďarskom. Zároveň v pondelok požiadalo maďarskú vládu o vysvetlenie, prečo sa rozhodla predčasne prepustiť niekoľko stoviek osôb odsúdených za prevádzačstvo.

Priamy vplyv na bezpečnosť

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí pre agentúru AP uviedlo, že rozhodnutie Maďarska má „priamy vplyv na našu bezpečnosť“ a žiada „okamžité a komplexné objasnenie od Maďarska“. Viedeň si zároveň predvolala maďarského veľvyslanca v Maďarsku.

Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner cez víkend sprísnil hraničné kontroly, zatiaľ čo minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg v nedeľu o tejto záležitosti rokoval so svojím maďarským kolegom Pétrom Szijjártóm.

Uvoľnenie priestoru vo väzniciach

Maďarskí predstavitelia uviedli, že cieľom prepustenia odsúdených prevádzačov, z ktorých sú všetci cudzinci, bolo uvoľniť priestor v maďarských väzniciach a odbremeniť maďarských daňových poplatníkov. Väzni musia podľa vládneho nariadenia opustiť Maďarsko do 72 hodín od prepustenia.

„Pokiaľ sú väznice preplnené, je to správne rozhodnutie, že nechceme použiť peniaze maďarských daňových poplatníkov na financovanie starostlivosti o niekoľko stoviek prevádzačov,“ povedal šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás.

Prečítajte si tiež:
Prezident Zeman sa už vrátil z nemocnice, museli mu skontrolovať vyživovaciu sondu

Viac k témam: Prepustenie na slobodu, Prevádzači, Prevádzačstvo
Zdroj: SITA.sk – Maďarsko prepustilo odsúdených cudzineckých prevádzačov, Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž hranice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií