fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Martina Navrátilová bojuje so zákernou chorobou, rovnaké ochorenie prekonala pred 12 rokmi

Legendárna tenistka získala počas kariéry 59 grandslamových titulov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) – Tenisová legenda Martina Navrátilová opäť bojuje s rakovinou, 66-ročnej bývalej svetovej jednotke lekári zistili rané štádium rakoviny hrtana a prsníka.

Rakovina

Víťazka 59 grandslamových turnajov, vrátane 18 vo dvojhre, už prekonala rakovinu prsníka v roku 2010. Podľa jej slov počas turnaja WTA Finals v novembri 2022 zaznamenala, že má zväčšenú lymfatickú uzlinu v krku a vyhľadala lekára. Biopsia potvrdila rakovinu a neskôr ďalšie testy odhalili rovnaké ochorenie v prsníku.

„Je to vážne, ale liečiteľné a ja dúfam, že to dobre dopadne. Nejaký čas to bude nepríjemné, ale budem bojovať so všetkým, čo mám. Môj telefón a twitter vybuchujú, takže to poviem znova: ďakujem vám všetkým za podporu, ešte som neskončila,” vyhlásila rodáčka z Prahy, ktorá v ostatných rokoch pôsobila ako televízna expertka.

Sieň slávy svetového tenisu

Pôvodne mala pracovať pre Tennis Channel počas Australian Open 2023, ale zo zdravotných dôvodov sa tak nestane.

Martna Navrátilová získala okrem 18 singlových aj 41 deblových grandslamových titulov, 31 vo štvorhre žien a 10 v mixe. Ten záverečný dosiahla s Bobom Bryanom na US Open 2006, mesiac pred svojimi 50. narodeninami.

Prečítajte si tiež:
Swiateková má za sebou ďalší triumf, Chorvátke Fettovej uštedrila v 1. kole Wimbledonu „kanára“

Počas kariéry zaznamenala rekordných 167 turnajových prvenstiev a 331 týždňov bola na čele rebríčka WTA. V roku 2000 ju uviedli do Siene slávy svetového tenisu.

Viac k témam: Australian Open 2023, Sieň slávy svetového tenisu, Tennis Channel, WTA Finals
Zdroj: Webnoviny.sk – Martina Navrátilová bojuje so zákernou chorobou, rovnaké ochorenie prekonala pred 12 rokmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií