fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Martinská radnica zverejnila zmeny na budúci rok, chystá zvýšenie niektorých daní o 35 percent

Podľa zverejneného návrhu sa zvýšia všetky sadzby dane z nehnuteľnosti, nezmenený zostane poplatok za vývoz a uloženie odpadu.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.12.2022 (Webnoviny.sk) – Martinčania sa na budúci rok musia s najväčšou pravdepodobnosťou pripraviť na vyššie dane. Radnica už totiž zverejnila pripravovaný dodatok k všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobný stavebný odpad.

Vzrástli dane z nehnuteľností

Vybrané položky dane z nehnuteľností vzrástli o 35 percent, meniť by sa nemal poplatok za vývoz a uloženie odpadu.

Sadzby dane z nehnuteľností sa v Martine naposledy menili pred tromi rokmi. Dvadsaťpercentné navýšenie daňových sadzieb sa vtedy netýkalo priemyselných stavieb a stavieb na podnikanie, ktoré zostali nezmenené.

Miernejšie podmienky pre podnikateľov

Teraz však radnica prichystala zmeny aj pre podnikateľský sektor. Sadzba za meter štvorcový obytnej plochy v rodinnom dome či byte by sa mala zvýšiť z 0,29 na 0,391 eura, pri chatách z 0,841 na 1,135 eur a pri garážach z 1,106 na 1,493 eura.

Pre podnikateľov je pripravované zvýšenie daní o niečo miernejšie, zhruba na úrovni 25 percent. Majitelia priemyselných hál budú v prípade schválenia predloženého VZN platiť za meter štvorcový plochy 3,903 eura namiesto doterajších 3,123 eura.

Prečítajte si tiež:
Matica slovenská si každoročne prilepší, bude od štátu dostávať viac ako milión eur

Viac k témam: Daň z nehnuteľnosti, Dane, Miestne dane a poplatky, Podnikatelia, Poplatok za komunálny odpad, poplatok za vývoz a uloženie komunálneho odpadu, Zvyšovanie daní
Zdroj: Webnoviny.sk – Martinská radnica zverejnila zmeny na budúci rok, chystá zvýšenie niektorých daní o 35 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií