fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulcovo ministerstvo bolo hlavným pilierom pri zvládaní najvážnejších kríz novodobej histórie Slovenska

Prioritou odchádzajúceho ministra bola podľa jeho slov očista od predchádzajúceho „systému našich ľudí“ a boj proti korupcii.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo vnútra (MV) SR bolo počas uplynulých troch rokov hlavným pilierom pri zvládaní niekoľkých najvážnejších kríz, akým čelilo Slovensko vo svojej novodobej histórii.

Uvádza to v tlačovej správe rezort vnútra v rámci odpočtu práce ministerstva pod vedením Romana Mikulca.

Podarilo sa zlepšiť pracovné podmienky a materiálno-technické zabezpečenie zložiek rezortu, skvalitniť poskytovanie pomoci a služieb pre občanov v rôznych sférach a polícia mala po celý čas voľné ruky pri vyšetrovaní trestnej činnosti.

Očista rezortu od „systému našich ľudí

Uplynulé tri roky na ministerstve vnútra boli veľmi ťažké, dynamické, ale zároveň úspešné z pohľadu toho, čo sa podarilo dosiahnuť. Ministerstvo vnútra a všetky jeho zložky urobili úžasnú prácu v tom, akým spôsobom jednotlivé úlohy zvládli pre dobro občanov Slovenskej republiky,“ povedal odchádzajúci minister vnútra Roman Mikulec, ktorého prioritou bola podľa jeho slov očista spoločnosti od predchádzajúceho „systému našich ľudí“ a boj proti korupcii.

Polícia mala rozviazané ruky a mohla vyšetrovať korupčné a ďalšie trestné činy bez zásahov politikov, oligarchov a policajných funkcionárov.

Prečítajte si tiež:
V kauze vraždy novinára Kuciaka predvolali vypovedať „Ampulku“ aj Kočnerovho kamaráta

Zložky ministerstva vnútra sa intenzívne podieľali na boji s celosvetovou pandémiou COVID-19 a plnili množstvo úloh nad rámec ich zvyčajných a primárnych činností. S cieľom zaistenia bezpečnosti Slovenskej republiky rezort vnútra vykonával a koordinoval činnosti súvisiace s hromadným prílevom ľudí z Ukrajiny po vojenskom útoku Ruska, ako aj nárastom tranzitnej migrácie cez naše územie.

Zlepšenie podmienok policajtov a hasičov

Slovenskí policajti pomáhajú od jesene 2022 pri ochrane maďarsko-srbskej hranice, ktorá je vonkajšou schengenskou hranicou. Okrem toho sú tiež vykonávané spoločné zmiešané hliadky na území Maďarska.

Jednou z priorít vedenia ministerstva bolo aj adekvátne materiálno-technické zabezpečenie policajtov a hasičov na výkon ich služby. Vo volebnom období 2020 až 2023 rezort vnútra zabezpečil 1 269 kusov nových vozidiel z prostriedkov štátneho rozpočtu a zdrojov (Plán obnovy a odolnosti SR a fondy EÚ).

Okrem obnovy zastaraného autoparku rezort riešil doplnenie chýbajúceho výstrojného a výzbrojného materiálu pre hasičov a policajtov z predchádzajúceho obdobia.

HaZZ dostal šesť špeciálnych terénnych vozidiel CAS 30 MB Unimog 5023 4×4 určených na hasenie lesných požiaroch v ťažko dostupnom teréne, tri kusy veľkokapacitných cisternových automobilových striekačiek 10×10 a tri kusy ťahačov návesov či výcvikové trenažéry.

Prečítajte si tiež:
Skupinu dvanástich ľudí strhla do Mengusovskej doliny lavína, informujú horskí záchranári

Viac k témam: Koronavírus, migračná kríza, Minister vnútra SR, Odpočet, Plán obnovy a odolnosti SR
Zdroj: SITA.sk – Mikulcovo ministerstvo bolo hlavným pilierom pri zvládaní najvážnejších kríz novodobej histórie Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií