Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo hospodárstva vymohlo naspäť od podvodníkov s dotáciami na nájomné vyše 2 milióny eur

Ministerstvo podalo ešte pod vedením Richarda Sulíka celkovo šesť trestných oznámení, dve polícia odmietla, štyri stále vyšetrujú.

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ministerstvu hospodárstva SR sa v rámci podvodov pri dotáciách na nájomné podarilo vymôcť naspäť 2,32 mil. eur od 1 258 firiem. Ako informuje Transparency International Slovensko (TIS) na sociálnej sieti, ide o necelé 2 % z celej schémy. Rezort podal ešte pod vedením Richarda Sulíka celkovo šesť trestných oznámení, dve polícia odmietla, štyri stále vyšetrujú.

Ministerstvo vyplatilo podnikateľom v rámci všetkých troch vĺn pandémie približne 96-tis. žiadostí o dotácie na nájomné v celkovej výške 148 mil. eur. Oprávnenými žiadateľmi o dotáciu boli nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľov.

Dotáciu bolo možné poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Pri koronadotáciach pritom stačilo, aby nájomca a prenajímateľ priestorov deklarovali vzájomnú zmluvnú cenu, ktorú podľa TIS neraz umelo výrazne nadhodnocovali nad trhové pomery. Výška dotácie sa pritom odvíjala práve od deklarovaného nájmu.

Viac k témam: Dotácie na nájomné, podvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo hospodárstva vymohlo naspäť od podvodníkov s dotáciami na nájomné vyše 2 milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií