fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku bude úradnícka vláda, prezidentka Čaputová už má mená a premiérom sa stane Ódor (video)

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vyjadrila k aktuálnej politickej situácii.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.5.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 7. mája 17:27

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenuje úradnícku vládu, ktorej premiérom bude Ľudovít Ódor, súčasný viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS).

Hlava štátu doplnila, že tím úradníckej vlády je už zostavený a k jej vymenovaniu podľa vlastných slov pristúpi nie začiatkom nadchádzajúceho, ale až ďalšieho týždňa. Dôvodom je, že nominanti potrebujú ukončiť svoje záväzky na doterajších pôsobiskách.

„Pol roka je ešte dosť dlhá doba na to, aby vláda odborníkov vedela stabilizovať situáciu a priviesť Slovensko k predčasným voľbám,” povedala prezidentka s poukazom a vytýčený dátum parlamentných volieb na 30. septembera. Zároveň povedala, že o menách členov vlády bude najskôr informovať predsedov politických strán a následne verejnosť.

Hlavným kritériom pri výbere členov vlády bola podľa Čaputovej odbornosť, ale aj to, že nebudú kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. „Bude to teda vláda ľudí, pre ktorých vládnutie nebude predvolanou kampaňou,” zdôraznila Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Na Slovensku bude úradnícka vláda, prezidentka Čaputová už má mená a premiérom sa stane Ódor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovič vopred vedel, koľko hlasov získa septembrový termín volieb a avizuje zásadnú kampaň
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií