fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na vianočnom stromčeku používajte iba certifikované osvetlenie, odporúčajú hasiči a pridávajú aj ďalšie rady

Je tiež dôležité rešpektovať pokyny výrobcu a predajcu a nesnažiť sa neodborne opraviť jednotlivé žiarovky a kabeláže.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.12.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči a záchranári odporúčajú občanom používať iba certifikované vianočné osvetlenie.

V súvislosti s používaním vianočného osvetlenia a dekoračných svietidiel počas vianočných sviatkov zverejnil Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) niekoľko bezpečnostných odporúčaní. Informovalo o tom v tlačovej správe Prezídium HaZZ.

Hasiči ďalej radia, aby v prípade, že sa v byte, resp. v dome nikto nenachádza, je potrebné osvetlenie na vianočnom stromčeku vypnúť z elektrickej energie.

Okrem toho je dôležité rešpektovať pokyny výrobcu a predajcu a nesnažiť sa neodborne opraviť jednotlivé žiarovky a kabeláže.

V neposlednom rade odporúčajú umiestniť stromček do veľkého priestoru, aby sa nenachádzal blízko vykurovacích zariadení a otvoreného ohňa.

Viac k témam: Vianoce, Vianočný stromček
Zdroj: Webnoviny.sk – Na vianočnom stromčeku používajte iba certifikované osvetlenie, odporúčajú hasiči a pridávajú aj ďalšie rady © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií