fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na vojenskom letisku v Kábule vybuchla v nedeľu ráno bomba

Letisko sa nachádza približne 200 metrov od civilného letiska a blízko ministerstva vnútra, pred ktorým sa v októbri odpálil samovražedný atentátnik.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Neďaleko kontrolného stanovišťa na vojenskom letisku v afganskom Kábule vybuchla v nedeľu ráno bomba a zabila a zranila „niekoľko“ ľudí. Informoval o tom predstaviteľ afganského vládneho hnutia Taliban.

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne nikto neprihlásil, ale pravdepodobne za ním stojí regionálna odnož skupiny Islamský štát, ktorá od prevzatia moci Talibanom v roku 2021 zintenzívnila svoje útoky. Medzi ciele Islamského štátu v Afganistane často patria hliadky Talibanu a príslušníci šiitskej menšiny v krajine.

Vojenské letisko sa nachádza približne 200 metrov od civilného letiska a blízko ministerstva vnútra, pred ktorým sa v októbri odpálil samovražedný atentátnik. Zahynuli vtedy najmenej štyria ľudia.

Viac k témam: Bomba, Explózia, Letisko, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk – Na vojenskom letisku v Kábule vybuchla v nedeľu ráno bomba © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií