fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu

Viac ako 20 osôb pôsobiacich v zločineckých skupinách už bolo aj právoplatne odsúdených.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu z okolia Serede obvineným v rámci policajných akcií Venal.

Odvolanie dvoch odsúdených

Ako na sociálnej sieti informuje Úrad špeciálnej prokuratúry, štyria z odsúdených pôjdu do väzenia na 10 rokov. Súd sa bude ešte samostatne zaoberať odvolaním dvoch odsúdených, ktorí pôvodne dostali 15-ročný trest.

„Prvostupňový súd ich minulý rok v novembri uznal za vinných z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok,” pripomenula prokuratúra.

Zločinecké skupiny

V rámci akcií Venal 1 až 6 zameraných na drogovú trestnú činnosť v Seredi a jej okolí a tiež v mestách Galanta a Trnava obvinila polícia celkovo 72 osôb.

Viac ako 20 osôb pôsobiacich v zločineckých skupinách už bolo aj právoplatne odsúdených. Členovia zločineckých skupín sa primárne zaoberali výrobou a predajom pervitínu, ale aj iných drog.

Viac k témam: Drogy, Odsúdenie, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií