fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA počas akcie Investor zadržala Petra Béreša a Jána Šofranko 

Národná kriminálna agentúra vykonala raziu vo viacerých mestách v stredu a vo štvrtok vo firmách zadržaného.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala pri akcii Investor Petra Béreša a Jána Šofranko. Ako informuje portál Startitup, vyšetrovateľ žiada väzobné stíhanie pre závažný zločin podvodu.

Súvisí to s firmou Axe Capital Group, ktorej investori zverili desiatky miliónov a od jesene sa k peniazom nevedia dostať. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu má o väzbe rozhodovať v sobotu 20. mája.

Národná kriminálna agentúra vykonala raziu vo viacerých mestách v stredu a vo štvrtok vo firmách Petra Béreša. Medzi nimi je aj Axe Capital Group, do ktorej ľudia investovali desiatky miliónov eur vo viere, že ich zhodnotí na finančných trhoch.

Od minulej jesene sa k svojim peniazom nevedia dostať. Zadržaný Ján Šofranko bol členom dozornej rady od založenia Axe Capital do leta 2021.

Viac k témam: Akcia “Investor“, Obvinenie, Súdy
Zdroj: SITA.sk – NAKA počas akcie Investor zadržala Petra Béreša a Jána Šofranko  © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií