fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA počas akcie Stonehenge zadržala štyri osoby, konateľov spoločností aj zamestnankyňu ministerstva financií

Akcia sa týka machinácií s verejným obstarávaním.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 28. februára, 13:46

Od skorých ranných hodín v utorok na viacerých miestach západného, stredného aj východného Slovenska zasahuje Národná kriminálna agentúra. Ako na sociálnej sieti informuje Policajný zbor SR, ide o akciu s krycím názvom Stonehenge.

Týka sa machinácií s verejným obstarávaním. Aktuálne vykonávame domové prehliadky a prehliadky iných priestorov,” uviedla polícia. Doplnila, že bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť.

Podľa hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Jany Tökölyovej boli počas akcie zadržané štyri osoby. „Doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie celkovo štyrom fyzickým a dvom právnickým osobám, a to pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe podľa spáchaný formou spolupáchateľstva v súvislosti s obstarávaním v Slovenskom vodohospodárskom podniku,” uviedla hovorkyňa. Doplnila, že obvinenými sú konatelia obchodných spoločností, riaditeľ obchodnej spoločnosti a zamestnankyňa Ministerstva financií SR.

Viac k témam: Akcia, Krimi, Verejné obstarávanie, Zadržanie
Zdroj: SITA.sk – NAKA počas akcie Stonehenge zadržala štyri osoby, konateľov spoločností aj zamestnankyňu ministerstva financií © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Spoločnosť FM Logistic zverejnila ročné výsledky s nárastom tržieb vďaka silnej aktivite v oblasti omnichannel a mestskej logistiky
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií