fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil, kapacita nie je dostatočná pre všetkých

Prevádzkovateľ elektrárenskej siete Ukrenerho uviedol, že dôvodom je ruské bombardovanie energetickej infraštruktúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil pre zastavenie niekoľkých elektrární po ruskom bombardovaní energetickej infraštruktúry na východe krajiny. Uviedol to v stredu ukrajinský štátny prevádzkovateľ elektrárenskej siete Ukrenerho. Firma však nekonkretizovala, ktoré energetické zariadenia boli terčom útokov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Kapacita systému, ktorá je k dispozícii, nie je dostatočná na uspokojenie všetkých potrieb spotrebiteľov v krajine. Vzhľadom na to boli stanovené obmedzenia spotreby vo všetkých oblastiach,“ konštatovala spoločnosť Ukrenerho.

Rusko opakovane útočí na kritickú infraštruktúru po celej Ukrajine od začiatku októbra. Tieto útoky zabili desiatky ľudí a spôsobili prerušenia dodávok elektriny, vody a tepla. Moskva pripustila, že energetický systém Ukrajiny je jedným z jej primárnych terčov. Podľa Ženevskej konvencie sú pritom útoky na nevyhnutnú verejnú infraštruktúru vojnovým zločinom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: energetická kríza, Kritická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Vojnový zločin
Zdroj: Webnoviny.sk – Nedostatok elektrickej energie na Ukrajine sa prehĺbil, kapacita nie je dostatočná pre všetkých © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Poškodenie leteckej základne na Kryme ukazujú satelitné zábery, Zelenskyj je odhodlaný získať polostrov späť (video+foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií