Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nehoda Andreja Danka nie je trestným činom, polícia ju bude vyšetrovať ako priestupok

Uznesenie o postúpení veci bolo doručené príslušnej okresnej prokuratúre.

15.3.2024 (SITA.sk) – Dopravnú nehodu podpredsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka navrhla polícia postúpiť na priestupkové konanie.

Ako informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová, v trestnej veci vedenej pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia rozhodol poverený príslušník Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava o postúpení trestnej veci inému orgánu, konkrétne oddeleniu bezpečnosti cestnej premávky Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava IV.

Nejde o trestný čin

Dôvodom uvádzaným v jeho uznesení je podľa hovorkyne zistenie, že výsledky skráteného vyšetrovania preukazujú, že nejde o trestný čin, ale o skutok, ktorý by mohol byť priestupkom.

„Uznesenie o postúpení veci bolo dnes doručené príslušnej okresnej prokuratúre. Závery uznesenia a súvisiaci spisový materiál, vrátane znaleckého posudku, budú preskúmané v rámci výkonu prokurátorského dozoru,“ uviedla Kováčová.

Prokurátor vyhodnotí zákonnosť

Zároveň informovala, že dozorujúci prokurátor vyhodnotí zákonnosť a dôvodnosť postupu povereného príslušníka KDI, KR PZ Bratislava, ako aj zákonnosť a dôvodnosť samotného uznesenia o postúpení veci.

„Pokiaľ ide o zverejnenie kamerových záznamov, toto bude možné po preskúmaní záverov uznesenia a súvisiaceho spisového materiálu dozorujúcim prokurátorom,“ dodala Kováčová.

Šéf národniarov vo štvrtok 12. januára okolo 23:30 narazil do semaforu v bratislavskej Dúbravke. Po nehode z miesta odišiel. Policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí objasňovali dopravnú nehodu, sa s Dankom podarilo skontaktovať až v piatok 12. januára o 14:30. Vypočuli ho a podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Nehoda Andreja Danka
Zdroj: SITA.sk – Nehoda Andreja Danka nie je trestným činom, polícia ju bude vyšetrovať ako priestupok © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií