Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko dodá Ukrajine v najbližších dňoch 10-tisíc kusov munície. Je to prvá z troch etáp pomoci

Povedal to v rozhovore s vysielateľom DW šéf situačného centra Bundeswehru pre Ukrajinu generál Christian Freuding.

28.3.2024 (SITA.sk) – Nemecko plánuje v najbližších dňoch dodať Ukrajine 10-tisíc kusov delostreleckej munície zo zásob Bundeswehru. Povedal to v rozhovore s vysielateľom DW šéf situačného centra Bundeswehru pre Ukrajinu generál Christian Freuding. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Freudinga sa Nemecko rozhodlo dodať Ukrajine muníciu v troch etapách. Prvou je dodávka 10-tisíc kusov, ktoré prepravia onedlho. Druhou etapou je zapojenie sa Berlína do českej iniciatívy nákupu munície mimo Európu. V rámci tejto etapy Nemecko kúpi 180-tisíc delostreleckých granátov a Kyjev ich dostane v druhej polovici tohto roka.

Tretiu etapu dodávok munície uskutočnia na základe dohody Nemecka a tretej krajiny, ktorú Freuding odmietol pomenovať. Pôjde o dodávky ďalších 100-tisíc kusov munície od začiatku štvrtého kvartálu tohto roka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nemecko dodá Ukrajine v najbližších dňoch 10-tisíc kusov munície. Je to prvá z troch etáp pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií