fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecko schválilo žiadosť Poľska o vyslanie piatich lietadiel MiG-29 na Ukrajinu

Prezident Zelenskyj celé mesiace loboval u západných podporovateľov, aby Kyjevu poskytli stíhačky, systémy protilietadlovej obrany a ďalšie vybavenie a muníciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Nemecko schválilo žiadosť Poľska o presun piatich bojových lietadiel sovietskej výroby na Ukrajinu. Informovalo o tom vo štvrtok nemecké ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povolenie bolo potrebné, pretože Nemecko v minulosti vlastnilo lietadlá MiG-29 sovietskej výroby, ktoré boli súčasťou vojenskej flotily komunistickej Nemeckej demokratickej republiky.

„Vítam skutočnosť, že sme vo federálnej vláde spoločne dospeli k tomuto rozhodnutiu,“ uviedol vo vyhlásení minister obrany Boris Pistorius. „To ukazuje, že na Nemecko sa môžete spoľahnúť!“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj celé mesiace loboval u západných podporovateľov, aby Kyjevu poskytli stíhačky, systémy protilietadlovej obrany a ďalšie vybavenie a muníciu, kým ukrajinskí predstavitelia hovorili o prípravách na očakávanú jarnú protiofenzívu proti ruským silám.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Nemecko schválilo žiadosť Poľska o vyslanie piatich lietadiel MiG-29 na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií