fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nicole Carterová bola vegánkou 15 rokov, no vôbec jej to neprospievalo. Pomohla jej mäsová diéta

Dnes je z nej zdravá a krásna žena

Máte tip? napíšte nám mailom

Tvrdí, že vegánska strava zničila jej imunitný systém. Teraz, keď je iba mäso, má oveľa viac energie ako predtým.

Od 18 rokov Nicole Carterová jedla iba vegánsku stravu eliminovala mäso, cukor a dokonca si nedopriala ani kvapku alkoholu. Jej telo bolo však slabé a imunitný systém v troskách. Hoci príčinu jej zdravotného stavu lekári nezistili, ona ju pripisovala strave. Ako 44-ročná sa preto rozhodla svoj jedálniček úplne zmeniť. Vegánsku stravu nahradila čisto mäsovou diétou.

https://www.instagram.com/p/Bxv7cLqgQVI/

Ako každý z nás, aj Nicole mala ťažké roky. Za ten najhorší považuje rok 2012. Lekári jej diagnostikovali ulceróznu kolitídu. Doktor Tibor Hlavatý ju definuje ako zápalové ochorenia hrubého čreva, ktoré vo väčšine prípadov trvá celý život. Najčastejším príznakom ulceróznej kolitídy sú krvavé hnačky. Príčiny tohto javu nie sú jednoznačne známe a pripisujú sa zmene štýlu života, diéty, pohybovej aktivity, industrializácii alebo ich kombinácii. V súčasnosti trpí vo vyspelých krajinách na ulceróznu kolitídu asi jeden človek z päťsto, čo predstavuje asi 200 chorých na 100.000 obyvateľov.”

Mäsová diéta ako liek

Nenašiel sa žiadny liek, ktorý by dokázal nepríjemné príznaky zmierniť. Nicole sa rozhodla vyskúšať diétu, počas ktorej bude jesť výlučne iba mäso a občas ho nahradí nejakým iným proteínom. Stačilo túto stravu jesť niekoľko mesiacov a radikálne sa jej zlepšil nielen zdravotný stav (vrátane odstránenia nepríjemného ochorenia, ktoré ju výrazne obmedzovalo), ale aj jej život.

Cíti sa zdravšie a vo výbornej kondícii.

https://www.instagram.com/p/But4uUhAJUL/

Prečítajte si tiež:
K jeseni patria šípky: Urobte si z nich lahodný sirup či netradičné víno

Navyše strava bohatá na bielkoviny zložená zväčša z červeného mäsa, vajec, slaniny a rôznych mliečnych výrobkov neublížila ani jej postave.

„Keď som bola vegánkou, vypadávali mi vlasy, boleli ma kĺby, bola som unavená a aj napriek tomu som trpela nespavosťou. Krvné testy ukázali úplný nedostatok železa a vitamínu D v mojom tele. Hodnoty štítnej žľazy som mala príliš nízke oproti štandardu.”

https://www.instagram.com/p/Baw0jBwnUL1/

Zároveň sa domnieva, že teraz jej telo oveľa lepšie absorbuje živiny z mäsa ako z rastlinnej stravy. Ďalej tvrdí, že v 44 rokoch sa cíti lepšie, ako keď bola mladšia a jedla iba vegánsku stravu. „Hoci ľudia veria, že mäso spôsobuje rakovinu, ochorenia srdca či má za následok zlý cholesterol, som živým dôkazom, že nič z toho nemôže byť pravda,” dodala.

https://www.instagram.com/p/Bsqs6LbAjuK/

Nicole síce nabáda ľudí, aby sa vrátili k pôvodnému životnému štýlu a jedli viac mäsa, odborníci si myslia niečo iné. Tí, naopak, rastlinnú stravy odporúčajú. Podľa najnovšej štúdie ňou môžeme zachrániť planétu.

Zdroj: upsocl.com, crohnclub.sk, tvojesrdce.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií