fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Očami záchranárov bol Silvester pokojnejší ako Štedrý deň, celkovo pomáhali 1 558 pacientom

Záchranári zasahovali pri prípadoch ťažkej otravy alkoholom, ale aj pri deväťročnom chlapcovi, ktorému pri zapaľovaní vybuchla pyrotechnika v rukách.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Na rozdiel od rekordného počtu zásahov počas Štedrého dňa, Silvester hodnotia záchranári ako pokojnejší.

Ako informovala hovorkyňa Záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová, operátori tiesňovej linky 155 vyslali záchranárov na pomoc k 1 558 pacientom. Najčastejšie podľa nej zasahovali u pacientov s kardiovaskulárnym ochorením, hypertenziou a akútnymi bolesťami brucha.

Počet úrazov spôsobených pyrotechnikou klesol

Zaujímavé je, že v porovnaní s predchádzajúcimi dňami klesol počet zásahov k pacientom s vážnymi respiračnými ťažkosťami,” uviedla Krčová. Zároveň podľa nej klesol aj počet úrazov spôsobených neodbornou manipuláciou so zábavnou pyrotechnikou.

Počas predchádzajúceho Silvestra sme ich zaznamenali 32, aktuálne ich bolo 20, z toho najviac v Košickom kraji. Ani jeden prípad našťastie neskončil fatálne,” povedal hovorkyňa.

Chlapcovi vybuchla pyrotechnika v ruke

Najmladším pacientom bol podľa Krčovej deväťročný chlapec z Trenčianskeho kraja, ktorému pri zapaľovaní vybuchla pyrotechnika v rukách a spôsobila malú popáleninu na tvári.

Našťastie, nešlo o vážny úraz, odniesli si to zhorené mihalnice a obočie. Nebol potrebný ani prevoz do nemocnice,” povedala hovorkyňa.

Prečítajte si tiež:
Na východe Slovenska sa rodí, pod taktovkou veselej partičky Heľenine Oči, nový festival – HELFEST!

Doplnila, že prípadov ťažkej otravy alkoholom evidujú záchranári 60, z toho najviac, až 14 v Bratislavskom kraji. „Medzi pacientmi neboli našťastie žiadne deti,” dodal Krčová

Viac k témam: Nový rok, Oslavy, Otrava alkoholom, Silvester, Tiesňová linka, Zábavná pyrotechnika, Záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Očami záchranárov bol Silvester pokojnejší ako Štedrý deň, celkovo pomáhali 1 558 pacientom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií