Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odsúdeného expolicajta Kučerku majú súdiť aj s manželkou, počas funkcie prokurátorky si kúpila dom v hodnote 450-tisíc eur

Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

28.3.2024 (SITA.sk) –

Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl. Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu.

Miernejší trest

Najvyšší súd SR v prípade expolicajta Kučerku, stíhaného za prijímanie úplatku, zmiernil obžalovanému v júli minulého roku trest. Z pôvodných 11 rokov, ktoré bývalému vyšetrovateľovi uložil Špecializovaný trestný súd, ubral odvolací súd šesť mesiacov na 10,5 roka, pričom ponechal v jeho prípade trest prepadnutia majetku.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní prijal expolicajt v roku 2016 úplatok 25-tisíc eur za ovplyvnenie vyšetrovania kauzy Valčeky, ktorá sa týkala príbuzného exministra Petra Žigu Štefana Ž. V roku 2017 zase prijal podiel z čiastky 200-tisíc eur za zasahovanie do kauzy známej ako Jopi Trade.

Kučerkova manželka

Pokiaľ ide o jeho manželku, generálny prokurátor Maroš Žilinka ešte v januári 2021 rozhodol o dočasnom pozastavení výkonu jej funkcie prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava.

Dôvodom bolo, že čelila stíhaniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti formou spolupáchateľstva. Podľa medializovaných informácií vložila na svoj účet v decembri 2017 dar 350-tisíc eur. Následne si kúpila rodinný dom v hodnote 450-tisíc eur.

Viac k témam: exminister, expolicajt, Legalizácia, Okresný súd Bratislava I, prokurátorka, spolupáchateľstvo, Súdy, Trestná činnosť
Zdroj: SITA.sk – Odsúdeného expolicajta Kučerku majú súdiť aj s manželkou, počas funkcie prokurátorky si kúpila dom v hodnote 450-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií