fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín

Za rezolúciu, ktorá žiada, aby Moskva stiahla svoje sily z Ukrajiny, hlasovalo 141 krajín, sedem bolo proti a 32 štátov sa zdržalo hlasovania.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.2.2023 (SITA.sk) – Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov vo štvrtok schválilo rezolúciu, ktorá vyzýva Rusko, aby ukončilo boje na Ukrajine a stiahlo svoje sily. Za rezolúciu, ktorú načrtla Ukrajina po konzultáciách so svojimi spojencami, hlasovalo 141 krajín, sedem bolo proti a 32 štátov sa zdržalo hlasovania.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba uviedol, že hlasovanie bolo ďalším dôkazom, že nielen Západ podporuje jeho krajinu. „Mnohé štáty Latinskej Ameriky, Afriky, Ázie hlasovali za,” dodal.

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan označil hlasovanie Valného zhromaždenia OSN za „demonštráciu podpory Ukrajine a za jasnú obranu slobody ľudí v celom svete”. Ku krajinám, ktoré rezolúciu odmietli, patrili Rusko, Bielorusko, Nikaragua, Sýria, Severná Kórea, Eritrea a Mali.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hlasovanie, rusko-ukrajinský konflikt, Valné zhromaždenie
Zdroj: SITA.sk – OSN vyzvala Rusko na ukončenie bojov na Ukrajine, rezolúciu odmietla aj Sýria a ďalších šesť krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nemecko Kyjevu dodalo ďalšie dva samohybné protilietadlové systémy Gepard
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií