fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež počas štedrovečernej omše odsúdil túžbu po moci, vojnu, chudobu aj chamtivý konzum

Pápež tiež povedal veriacim, aby sa nenechali premôcť strachom, rezignáciou alebo skľúčenosťou a vyzval, aby „nenechali tieto Vianoce prejsť bez toho, aby urobili niečo dobré”.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.12.2022 (Webnoviny.sk) – Pápež František počas štedrovečernej omše pokarhal tých, ktorí bažia po bohatstve a moci na úkor zraniteľných a odsúdil vojnu, chudobu a chamtivý konzum.

Ježišove prvé hodiny v jasliach

Na vianočnej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, na ktorej sa v sobotu zúčastnilo zhruba 7 000 veriacich, kázal o pokore odkazujúc na Ježišove prvé hodiny v jasliach.

„Zatiaľ čo sa zvieratá kŕmia vo svojich stajniach, muži a ženy v našom svete vo svojom hlade po bohatstve a moci požierajú aj svojich susedov, svojich bratov a sestry. Koľko vojen sme videli! A na koľkých miestach sa aj dnes s ľudskou dôstojnosťou a slobodou zaobchádza s opovrhnutím,” vyhlásila hlava katolíckej cirkvi.

Svet bažiaci po peniazoch

„Ako vždy, hlavnými obeťami tejto ľudskej chamtivosti sú slabí a zraniteľní,” povedal pápež, pričom neuviedol žiadny konkrétny konflikt alebo situáciu.

Svet bažiaci po peniazoch, moci a potešení aj tieto Vianoce, podobne ako v prípade Ježiša, nemá miesto pre najmenších, povedal František s tým, že myslí „predovšetkým na deti pohltené vojnou, chudobou a nespravodlivosťou”.

Pápež tiež povedal veriacim, aby sa nenechali premôcť strachom, rezignáciou alebo skľúčenosťou, pretože Ježiš ležiaci v jasliach ukazuje, kde „nachádzame skutočné bohatstvo života: nie v peniazoch a moci, ale vo vzťahoch a osobách“. Zároveň ľudí vyzval, aby „nenechali tieto Vianoce prejsť bez toho, aby urobili niečo dobré“.

Viac k témam: Štedrý deň
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež počas štedrovečernej omše odsúdil túžbu po moci, vojnu, chudobu aj chamtivý konzum © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko chce nahradiť Mariupoľčanov svojimi obyvateľmi, násilne ich deportujú z mesta
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií