fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež sa vo Vatikáne stretol so Zelenským, hovorili o politickej situácii na Ukrajine

Pápež František sa naposledy s ukrajinským lídrom stretol v roku 2020.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotu vo Vatikáne stretol s pápežom Františkom, pričom sa vyjadril, že pre neho bolo veľkou cťou stretnúť sa s hlavou katolíckej cirkvi. V písomnom vyhlásení po schôdzke, ktorá trvala 40 minút, Vatikán uviedol, že hovorili o „humanitárnej a politickej situácii” na Ukrajine, ktorú spôsobila prebiehajúca vojna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obaja sa zhodli na potrebe pokračovať v humanitárnom úsilí,” s cieľom pomôcť obyvateľstvu. „Pápež osobitne zdôraznil naliehavú nutnosť humanitárnych gest voči najzraniteľnejším ľuďom, nevinným obetiam konfliktu,” konštatuje vyhlásenie.

Pápež František sa naposledy s ukrajinským lídrom stretol v roku 2020. Koncom apríla počas letu do Ríma z návštevy Maďarska pápež František novinárom povedal, že Vatikán je zapojený do mierovej misie, ale neposkytol detaily. Rusko ani Ukrajina takúto iniciatívu nepotvrdili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pápež, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Pápež sa vo Vatikáne stretol so Zelenským, hovorili o politickej situácii na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Najvyšší súd Spojených štátov rozhodol, ľudia majú právo nosiť strelné zbrane na verejnosti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií