fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament bude riešiť poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu, na mimoriadnu schôdzu má prísť aj minister Naď (naživo)

Schôdzu k stíhačkám MiG-29 sa 14. februára nepodarilo otvoriť, plénum neschválilo program.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Poslanci budú riešiť dodanie stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Mimoriadna schôdza parlamentu, ktorú iniciovala strana Smer-SD, sa začne po skončení rokovania o júnovom termíne predčasných volieb.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Poslanci Smeru-SD a traja nezaradení poslanci Tomáš TarabaŠtefan Kuffa a Filip Kuffa podpísaní pod návrhom žiadajú, aby parlament skonštatoval, že vláda, ktorej bola 15. decembra 2022 vyslovená nedôvera, nemá pôsobnosť rozhodovať o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky. Chcú, aby Národná rada SR vyslovila nesúhlas s akoukoľvek formou odovzdania stíhačiek vo vlastnícke Slovenskej republiky Ukrajine.

Rokovanie odložili pre neúčasť Naďa

Schôdzu k stíhačkám MiG-29 sa v utorok 14. februára nepodarilo otvoriť, plénum neschválilo program.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) pred začatím schôdze informoval, že minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) musel odísť do Bruselu na dlhodobo plánované rokovanie ministrov obrany vo formáte Ramstein (krajiny podporujúce Ukrajinu) a následne na rokovanie ministrov obrany členských krajín NATO.

Požiadal koaličných partnerov, aby sa zatiaľ o tejto téme nerokovalo a zároveň dal verejný prísľub, že bez predchádzajúceho prerokovania v Národnej rade SR stíhačky na Ukrajinu neodídu. „Mimoriadna schôdza o tejto téme v parlamente bez účasti ministra obrany nemá absolútne žiaden význam, a navyše, táto téma vôbec nie je taká horúca, ako sa to snaží niekto komunikovať,” uviedol Naď na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Vláda nevidí žiaden dôvod na vyslovenie nedôvery Sulíkovi, s odvolávaním nesúhlasí a plne ho podporuje

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Rokovanie NR SR, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Parlament bude riešiť poslanie stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu, na mimoriadnu schôdzu má prísť aj minister Naď (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií