Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament odvolal Juraja Krúpu z funkcie predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť

Návrh na odvolanie Krúpu z funkcie predsedu branno-bezpečnostného výboru podali  poslanci za Smer-SD Marián Saloň a Peter Šuca.

2.5.2023 (SITA.sk) – Predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (SaS) bol odvolaný z funkcie. Na hlasovaní bolo prítomných 104 poslancov.

Za jeho odvolanie hlasovalo 68 poslancov, 34 bolo proti a dvaja poslanci sa zdržali. Na odvolanie bola potrebná nadpolovičná väčšina prítomných poslancov. Návrh na odvolanie Krúpu z funkcie predsedu branno-bezpečnostného výboru podali poslanci Marián Saloň a Peter Šuca (obaja Smer-SD).

Dôvodom na odvolanie bolo podľa opozičných poslancov neprofesionálne vedenie branno-bezpečnostného výboru. V návrhu zároveň uviedli, že svoju funkciu predsedu zneužíva pre svoj osobný prospech.

Viac k témam: Odvolanie, odvolanie Krúpu
Zdroj: SITA.sk – Parlament odvolal Juraja Krúpu z funkcie predsedu výboru pre obranu a bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií