Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini sa stretne s Dankom v inom termíne, na „obrúsenie hrán“ s Ficom nevidí dôvod

Peter Pellegrini zároveň podčiarkol, že Robert Fico je dvojtvárny, a to nielen vo vzťahu k Hlasu-SD.

26.4.2023 (SITA.sk) – Líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini sa v stredu nezúčastnil na stretnutí, ktoré zorganizoval predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko a pozval naň okrem Pellegriniho aj šéfa Smeru-SD Roberta Fica.

Pellegrini sa o plánovanej účasti Fica dozvedel až z médií. Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, „celé to bolo od začiatku také zvláštne“. Dankovi sa podľa svojich slov poďakoval za pozvanie, no pre iný pracovný program sa v stredu nemohol zúčastniť. Rád sa stretne so šéfom národniarov v inom termíne, no nevidí žiadny dôvod na „obrúsenie hrán“ s Robertom Ficom.

Je to také zvláštne, keď vám pán predseda Danko napíše list, v ktorom vám povie, že by vás rád pozval na priateľské neformálne stretnutie, ako predseda jednej strany pozýva predsedu druhej, potom sa o tom dozviete cez sociálne siete a televízne obrazovky, že takéto pozvanie je, a potom sa ešte nakoniec dozviete, v akom formáte má byť,“ skonštatoval Pellegrini.

Postoje k aktuálnej situácii

Ako ďalej dodal, Dankovi odpovedal na list v pondelok. V stredu má pracovný výjazd v trnavskom regióne. „Pokojne nech absolvuje priateľské neformálne rozhovory s pánom predsedom Ficom a ja sa následne veľmi rád budem snažiť nájsť čo najskôr termín na našu spoločnú kávu s pánom Dankom,“ povedal Pellegrini.

Na stretnutí si podľa jeho slov môžu povedať svoje postoje k aktuálnej situácii, no zároveň bude predsedovi SNS jasne deklarovať, že do volieb nebude strana Hlas-SD vytvárať žiadne aliancie, koalície ani dohody. Do volieb pôjde samostatne s cieľom vyhrať voľby a byť kľúčovou stranou pri zostavovaní vlády.

Fico je vraj dvojtvárny

Pellegrini zároveň podčiarkol, že Robert Fico je dvojtvárny, a to nielen vo vzťahu k Hlasu-SD. Na jednej strane vyzýva Hlas-SD k spolupráci a jednotnému postupu. „Potom hneď v rámci tej istej tlačovky alebo toho istého dňa zaútočí, očierni, klame, ako klame nonstop, že sme dohodnutí so stranou Sloboda a Solidarita a Progresívnym Slovenskom na koalícii, čo nie je pravda,“ povedal.

Dvojtvárnosť podľa neho ukázal Fico aj tento týždeň pri stretnutí s veľvyslancami. „Iné rozpráva na sociálnych sieťach svojim podporovateľom a fanúšikom, keď je tvrdý, je proti Ukrajine a je proruský, pomaly by už išiel aj do Bruselu robiť revolúciu a hovorí o tom, ako si Ukrajina už nič nezaslúži, nech tam je už nejaký mier a nech nám už dajú svätý pokoj, že my s Ukrajinou nemáme nič – to sú jeho slová. A potom si sadne zoči – voči veľvyslancom veľkých európskych krajín a tam už hovorí, že je aj za vstup Ukrajiny do Európskej únie a bohvie, čo ešte všetko im rozpráva,“ poukázal Pellegrini.

Viac k témam: Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini sa stretne s Dankom v inom termíne, na „obrúsenie hrán“ s Ficom nevidí dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií