Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini zdôraznil, že by nedovolil vyslanie ani jedného slovenského vojaka na Ukrajinu

Predseda strany Hlas tiež považuje za potrebné hľadať spôsob, ako zastaviť boje na Ukrajine, a následne hľadať mierové riešenie.

18.3.2024 (SITA.sk) – Prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas-SD) v predvolebnom dueli v televízii Markíza zdôraznil, že ak by sa stal prezidentom, nedovolil by vyslanie ani jedného slovenského vojaka na Ukrajinu.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Rovnako uviedol, že s vládou by spolupracoval takým spôsobom, aby k tomu nedošlo.

Predseda strany Hlas tiež považuje za potrebné hľadať spôsob, ako zastaviť boje na Ukrajine, a následne hľadať mierové riešenie.

Pellegrini zdôraznil, že je jednoznačné, že Rusko je v predmetnom konflikte agresorom, ktorý násilím zabral cudzie územie.

Jeho protikandidát Ivan Korčok je toho názoru, že mier, ktorý má Pellegrini na mysli, je volanie po kapitulácii Ukrajiny, a tú si podľa neho neželajú ani občania Slovenska.

Viac k témam: Diskusia, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini zdôraznil, že by nedovolil vyslanie ani jedného slovenského vojaka na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií